1.np:ubezpieczenie OC samochodów jest obowiązkowe dlatego,że każdy z nas nie wiadomo kiedy może mieć kolizję.Jeden pojazd jest wart 100zł a drugi 100000 zł i jeśli z własnej kieszeni należało by pokryć szkodę w drugim przypadku to mogło by doprowadzić do ruiny. 2.np:AC mam liche auto to nie płacę,ale luksusowe o dużej wartości to kradzież takiego auta bardzo by bolała,a tak ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie i kupię drugie.

Podstawy przedsiębiorczości

Wyjaśnij dlaczego niektóre rodzaje ubezpieczeń sa obowiązkowe, a niektóre nieobowiązkowe. (w trzech-czterech zdaniach)...