Mama kupiła na targu 50 kg jabłek po cenie hurtowej i zapłaciła za nie 100zł.W sklepie kilogram jabłek tej samej odmiany kosztował 2 zł 60 gr.Oblicz ile zaoszczędziła ,kupując jabłka po cenie hurtowej

Mama kupiła na targu 50 kg jabłek po cenie hurtowej i zapłaciła za nie 100zł.W sklepie kilogram jabłek tej samej odmiany kosztował 2 zł 60 gr.Oblicz ile zaoszczędziła ,kupując jabłka po cenie hurtowej
Odpowiedź

50kg-100zł 1kg-2ł 1kg- 2,60zł <-- w sklepie Zaoszczedzila o,60zł

2,60zł*50kg=130zł 130zł-100zł=30zł Odp.: Mama zaoszczędziła 30zł.

Jak by mama kopiła w sklepie za 1oo zł to by kupiła 38, 5 kg jabłek Wiec 50-38,5=11,5kg 11,5*2,6=29,9 tyle zaoszczędzila

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

mama kupiła na targu 50 kg jabłek po cenie hurtowej i zapłaciła za nie 100zł.w sklepie kilogram jabłek tej samej odmiany kosztował 2 zł 60 gr.oblicz ile zaoszczędziła kupując jabłka po cenie hurtowej (proszę zróbcie do tego  wszystkie obliczenia to pilne)

mama kupiła na targu 50 kg jabłek po cenie hurtowej i zapłaciła za nie 100zł.w sklepie kilogram jabłek tej samej odmiany kosztował 2 zł 60 gr.oblicz ile zaoszczędziła kupując jabłka po cenie hurtowej (proszę zróbcie do tego  wszystkie...