mama kupiła na targu 50 kg jabłek po cenie hurtowej i zapłaciła za nie 100zł.w sklepie kilogram jabłek tej samej odmiany kosztował 2 zł 60 gr.oblicz ile zaoszczędziła kupując jabłka po cenie hurtowej (proszę zróbcie do tego  wszystkie obliczenia to pilne)

mama kupiła na targu 50 kg jabłek po cenie hurtowej i zapłaciła za nie 100zł.w sklepie kilogram jabłek tej samej odmiany kosztował 2 zł 60 gr.oblicz ile zaoszczędziła kupując jabłka po cenie hurtowej (proszę zróbcie do tego  wszystkie obliczenia to pilne)
Odpowiedź

50kg-100zł-cena hurtowa na targu 1kg-2,60zł-cena w sklepie 50kg·2,60zł=130 zł. 130zł-100zł=30zł Odp: Mama kupując jabłka hurtowo na targu zaoszczędziała 30 zł.  

Ct= Cena na targu Cs=Cena w sklepie Ct=100 zł za 50 kg Cs=2,60zł*50kg=130zł Ilość zaoszczędzonych pieniędzy=Cs-Ct Ilość zaoszczędzonych pieniędzy=130zł-100zł Ilość zaoszczędzonych pieniędzy=30zł

Dodaj swoją odpowiedź