Kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomaranczy, ktorych kilogram byl tanszy o 1 zł. Ile Zaplacono za owoce?

Kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomaranczy, ktorych kilogram byl tanszy o 1 zł. Ile Zaplacono za owoce?
Odpowiedź

np+m(p-1)

(n*p)+[m(p-1)]

np+m(p-1)

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy , których kilogram był tańszy o 1zł. Ile zapłacono za owoce?

kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy , których kilogram był tańszy o 1zł. Ile zapłacono za owoce?...