kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy , których kilogram był tańszy o 1zł. Ile zapłacono za owoce?

kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy , których kilogram był tańszy o 1zł. Ile zapłacono za owoce?
Odpowiedź

n x p + m x (p - 1)

Dodaj swoją odpowiedź