To jest łatwa konstrukcja :P 1. Kładziemy na prostej odcinek AB. 2. Prowadzimy prostą p równoległą do prostej AB odległą od niej o h. 3. Prowadzimy prostą r równoległą do dwóch poprzednich prostych leżącą w połowie odległości między nimi (tzn odległość nowo skonstruowanej prostej r od prostych p i AB wynosi {1 over 2 }h). 4. Z punktu A kreślimy łuk o promieniu m. Punkt przecięcia się tego łuku z prostą r to szukany punkt M. 5. Prowadzimy prostą przechodzącą przez B i M, która przecina prostą p w punkcie C. W ten sposób mamy szukany trójkąt. Ilość rozwiązań jest równa 1 (jeśli przyjmiemy za identyczne trójkąty powstałe poprzez symetrie, obrót itp.)
Za bardzo nie rozumiem pytania :D Ale jeden możebyc równo ramienny wszyskie ramie ma proste Drugi równoczoczny boki ma takie same ale podstawe większą. Trzecim ttrójątem może być prostokątny rysujesz kąt proty a potem łączysz i wychodzi trójkąt itd.
Maria Montessori i jej system wychowania przedszkolnego
Pedagog, który chciałby zapewnić sobie trwałe miejsce w historii myśli edukacyjnej ma przed sobą trudne zadanie. Z upływem czasu zmianom podlegają oceny dorobku badawczego, następują przemiany społeczne i polityczne, ewoluuje kultura okre...