Za 2 kg gruszek i 3kg jabłek zapłacono 120zł . Natomiast za 3kg gruszek i 4kg jabłek zapłacono 170zł.Jaka jest cena tych owoców.

Za 2 kg gruszek i 3kg jabłek zapłacono 120zł . Natomiast za 3kg gruszek i 4kg jabłek zapłacono 170zł.Jaka jest cena tych owoców.
Odpowiedź

x- gruszki y- jabłka 2x + 3y=120 / *(-3) 3x + 4y=170 / *2 -6x - 9y= -360 6x + 8y= 340 -y= -20 y=20 2x + 3*20=120 2x + 60=120 /-60 2x=60 /:2 x=30 Kilogram jabłek kosztuje 20zł, a gruszek 30zł.

x-gruszki y-jabłka 2x+3y=120 3x+4y=170 mnozysz góre przez 3 a dól przez 2 6x+9y=360 6x+8y=340 odejmujesz stronami y=20 podstawiasz do 1 rownania 2x=60=120 2x=60 x=30 i mozesz sprawdzic jak chcesz x=30 y=20

x-gruszki y-jablka 2x+3y=120 /(razy)3 3x+4y=170 /(razy)(-2) 6x+9y=360 -6x-8y=-340 y=20 2x+3(razy)20=120 2x=60=120 2x=60 /:2 x=30 y=20 KonieC!=D Musisz to zrozumiec,bo zadanie jest proste;) A beda jeszcze trudniejsze...;P Licze na naj ;D

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 2kg gruszek i 3kg jabłek zapłacono 120zł natomiast za 3kg gruszek i 4kg jabłek zapłacono 170zł. Jaka jest cena tych owoców?

Za 2kg gruszek i 3kg jabłek zapłacono 120zł natomiast za 3kg gruszek i 4kg jabłek zapłacono 170zł. Jaka jest cena tych owoców?...