W 1993 r. Polska przyjęła Europejską Klasyfikację Działalności, według której przemysł to działalność gospodarcza polegająca na wydobywaniu surowców i produkowaniu wyrobów oraz świadczeniu usług w zakresie zaopatrywania w energię, wodę i gaz. Europejska Klasyfikacja Działalności wydziela 17 sekcji, z których trzy dotyczą przemysłu:górnictwo i kopalnictwo surowców;– Sekcja D – działalność produkcyjna (przemysł przetwórczy z wyłączeniem energetyki, np. produkcja artykułów spożywczych, tkanin, wyrobów z drewna, produktów rafinacji ropy naftowej, chemikaliów, włókien sztucznych, maszyn i urządzeń);– Sekcja E – zaopatrzenie w energię elektryczną, gaz i wodę (energetyka i gospodarka komunalna)i urządzeń pozostałym działom gospodarki. Jego znaczenie w rozwoju gospodarczym najłatwiej przedstawić, ukazując funkcje przemysłu:
Obrona cywilna i zarządzanie kryzysowe w innych krajach
1. Obrona Cywilna w innych krajach
OBRONA CYWILNA BELGII
W ocenie zachodnich specjalistów wojskowych obrona cywilna (OC) Belgii zaliczana jest do najbardziej rozwiniętych wśród państw Europy Centralnej.
Kierownictwo...
Zagadnienia z historii gospodarczej
1. Cechy rzemieślnicze i jaka była ich rola.
2. Dualizm agrarny w Europie XV-XVII w.
Dualizm agarny w Europie XV-XVIIw Dualizm (2kierunki)w rozwoju gospod. Europy spowodowany był odkryciem nowych lądów, rozwojem państw kolonialnych, wz...