Za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80 zł . Ile trzeba zapłacic za 2 kg takich mandarynek?

Za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80 zł . Ile trzeba zapłacic za 2 kg takich mandarynek?
Odpowiedź

23, 80 ÷ 3,5 = 6,8 zł - cena za 1 kg 2 × 6,8 zł = 13,6 zł

3,5kg--------23,80 1kg---------x x=23,80:3,5 x=6,80 2kg*6,80=13,60

3,5kg - 23,80 2kg - x 2kg * 23,80 / 3,5kg = 47,60 / 3,5 = 13,60 zł. Za 2 kg mandarynek musimy zapłacić 13,60 zł. Kilogram mandarynek kosztuje 6,80.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 3.5 kg mandarynek mama zapłaciła 23.80zł.Ile trzeba zapłacic za 2 kg takich mandarynek. Proszę o pomoc!!!

Za 3.5 kg mandarynek mama zapłaciła 23.80zł.Ile trzeba zapłacic za 2 kg takich mandarynek. Proszę o pomoc!!!...