Za 3.5 kg mandarynek mama zapłaciła 23.80zł.Ile trzeba zapłacic za 2 kg takich mandarynek. Proszę o pomoc!!!
Za 3.5 kg mandarynek mama zapłaciła 23.80zł.Ile trzeba zapłacic za 2 kg takich mandarynek.
Proszę o pomoc!!!
23,80zł:3,5kg=6,80zł/1kg 6,80złx2kg=13,60zł/2kg Odp: Za dwa kilo mandarynek trzeba zapłacić 13,60zł. Liczę na naj
23.80 zł / 2.5 kg = 6.80 zł 6.80 * 2 kg = 13.60 zł Odpowiedź : 13.60 zł trzeba zapłacić za 2 kg mandarynek