Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg mieszanki?

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg mieszanki?
Odpowiedź

a × x + a × 2x=1 ax+a2x=1 a3x=1 ax=1÷3

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Grzegorz kupił "a" kg orzechów laskowych po "x" zł za kilogram i "a" kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1kg tej mieszanki ?     Proszę o szybką odpowiedź bo to zadanie jest mi potrzebne na jutro =D

Grzegorz kupił "a" kg orzechów laskowych po "x" zł za kilogram i "a" kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1kg tej mieszanki ?     Proszę o szybką odpowiedź bo to zadanie jest mi potrzebne na jutro =D...

Matematyka

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena 1kg tej mieszanki? Proszę z obliczeniami :)

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena 1kg tej mieszanki? Proszę z obliczeniami :)...

Matematyka

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kilogram orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena 1 kg tej mieszanki?

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kilogram orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena 1 kg tej mieszanki?...

Matematyka

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki? proszę o pomoc to już na jutro

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki? proszę o pomoc to już na jutro...

Matematyka

Grzegorz kupił y kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i y kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki ?

Grzegorz kupił y kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i y kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki ?...