Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena 1kg tej mieszanki? Proszę z obliczeniami :)

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena 1kg tej mieszanki? Proszę z obliczeniami :)
Odpowiedź

2x+x=3x 3x:2=1,5x

Dodaj swoją odpowiedź