Równania i nierównosci. Za trzy zeszyty i dlugopis zaplacono 8,10 zl. Cena zeszytu to 2/3 ceny dlugopisu . ile kosztuje zeszyt? Prosze o szybkie rozwiazanie !!

Równania i nierównosci. Za trzy zeszyty i dlugopis zaplacono 8,10 zl. Cena zeszytu to 2/3 ceny dlugopisu . ile kosztuje zeszyt? Prosze o szybkie rozwiazanie !!
Odpowiedź

ena zeszytu = x cena długopisu = y x = 2/3 y y = 3/2 x 3x + y = 8,10 3x + 3/2 x = 8,10 9/2 x = 8,10 1/2 x = 0,90 x = 1,80 Odp.: Zeszyt kosztuje 1,80

x-cena zeszytu y-cena długopisu 3x+y=8,1zł ⅔y=x 3*⅔y+y=8,1zł 2y+y=8,1zł 3y=8,1zł/:3 y=2,7zł x=⅔y x=⅔*2,7 x=1,8zł odp.zeszyt kosztuje 1,8zł

x - cena długopisu ⅔x - cena zeszytu 3 × ⅔x + x = 8,1 2x + x = 8,1 3x=8,1 / ÷3 x= 2,7 zł ⅔ x 2,7 = 1,8zł Odp. Zeszyt kosztuje 1,8 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Równania i nierównosci. Za trzy zeszyty i dlugopis zaplacono 8,10 zl. Cena zeszytu to 2/3 ceny dlugopisu . ile kosztuje zeszyt? Prosze o szybkie rozwiazanie !!

Równania i nierównosci. Za trzy zeszyty i dlugopis zaplacono 8,10 zl. Cena zeszytu to 2/3 ceny dlugopisu . ile kosztuje zeszyt? Prosze o szybkie rozwiazanie !!...