Za 1,2 kg orzechów zapłacono 18zł. Napisz wzór opisujący zależność y- kosztu orzechów [zł] od x- masy orzechów [kg[.

Za 1,2 kg orzechów zapłacono 18zł. Napisz wzór opisujący zależność y- kosztu orzechów [zł] od x- masy orzechów [kg[.
Odpowiedź

y - koszt = 18zł x - masa = 1,2kg y/x =18zł/1,2kg = 15zł/kg

1,2kg - 18zł 1kg - x x=(18*1):1,2 x=18:1,2 x=15 y- koszt orzechów x- masa orzechów y=15x

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 1,2kg orzechów zapłacono 18zł. Napisz wzór opisujący zależność y- Kosztu orzechów [zł], od x- Masy orzechów [kg].

Za 1,2kg orzechów zapłacono 18zł. Napisz wzór opisujący zależność y- Kosztu orzechów [zł], od x- Masy orzechów [kg]....