Za 1,2kg orzechów zapłacono 18zł. Napisz wzór opisujący zależność y- Kosztu orzechów [zł], od x- Masy orzechów [kg].

Za 1,2kg orzechów zapłacono 18zł. Napisz wzór opisujący zależność y- Kosztu orzechów [zł], od x- Masy orzechów [kg].
Odpowiedź

y - koszt = 18zł x - masa = 1,2kg y/x =18zł/1,2kg = 15zł/kg

y--- koszt orzechów x--- masa orzechów y= 15x

Dodaj swoją odpowiedź