a) Za 35 dag sera zazapłaciłam ,46zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera? b) Za 0,3 kg szynki zapłaciłam 7,44zł. Ile kosztuje 40 dag tej szynki?

a) Za 35 dag sera zazapłaciłam ,46zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera? b) Za 0,3 kg szynki zapłaciłam 7,44zł. Ile kosztuje 40 dag tej szynki?
Odpowiedź

35 dag=46zł 5dag=6,57 (w przyblizeniu bo było duzo miejsc po przecinku) 100dag=1kg 1kg=6,57 razy 20 1kg=131,4 b)0,3kg=30 dag 30dag=7,44zł 10dag=2,48 40dag=2,48 razy 4 40dag=9,92zł

b 7,44 : 3 = 2.48 2,48 * 4 = 9,92 40 dkg szynki kosztuje9,92

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

a) Za 35 dag sera zazapłaciłam 5,46zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera? b) Za 0,3 kg szynki zapłaciłam 7,44zł. Ile kosztuje 40 dag tej szynki?

a) Za 35 dag sera zazapłaciłam 5,46zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera? b) Za 0,3 kg szynki zapłaciłam 7,44zł. Ile kosztuje 40 dag tej szynki?...