a) 35dag= 0.35 kg 0.35kg= 5.46zł 1kg=x Musimy wyliczyć x , układamy równanie: x= 1kg×5.46zł ÷ 0.35kg x=15.60 zł Ile kosztuje 1 kg tego sera? Odp. 1kg sera kosztuje 15.60 zł b) 0,3 kg= 30 dag 30dag= 7,44zł 40dag= x Tak jak w punkcie a) musimy ułożyć równanie i wyliczyć x x= 40dag × 7.44zł ÷ 30 dag x= 9.92 zł Ile kosztuje 40 dag tej szynki? Odp. Jej cena to 9.92 zł za 40 dag.
a) 1kg = 100dag 35dag→5,46 zł 100dag →x zł (100*5.46):35 = 546/35 =15,6 Odp. 1 kg tego sera kosztuje 15zł i 60 gr b) 0,3kg = 30 dag 30dag → 7,44zł 40 dag → x zł (40*7,44):30= (4*7,44):3=29,76/3= 9,92 Odp 40 dag tej szynki kosztuje 9zł i 92gr Myślę że dobrze ;P
a) 35dag=0,35kg 0,35kg→5,46zł 1kg→x x=15,60zł b)40dag=0,4kg 0,3kg→7,44zł 0,4kg→x x=9,92
a) Za 35 dag sera zazapłaciłam ,46zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera? b) Za 0,3 kg szynki zapłaciłam 7,44zł. Ile kosztuje 40 dag tej szynki?
a) Za 35 dag sera zazapłaciłam ,46zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera? b) Za 0,3 kg szynki zapłaciłam 7,44zł. Ile kosztuje 40 dag tej szynki?...