Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany?

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany?
Odpowiedź

2 tony-2000kg 4/5*2000=1600kg 1/5*2000=400kg 2t - waga bananów 4/5 - sprzedaż z zyskiem 12% - 1,6t=1600kg 1/5 - sprzedaż z zyskiem 5% - 0,4t=400 kg 424zł - cały zysk x - koszt bananów 4/5x*12/100+ 1/5x*5/100=424 0,096x+0,01x=424 x(0,096+0,01)=424|:(0,106) x=4000 Odp.Koszt bananów to 4000 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Hurtownik kupił 2 tony bananów.4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12% , a resztę sprzedał z zyskiem 5%.Na całej transakcji zarobił 424zł.Ile zapłacił za wszystkie banany??

Hurtownik kupił 2 tony bananów.4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12% , a resztę sprzedał z zyskiem 5%.Na całej transakcji zarobił 424zł.Ile zapłacił za wszystkie banany??...

Matematyka

hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. na całej transakcji zarobił 424zł. ile zapłacił za wszystkie banany?

hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. na całej transakcji zarobił 424zł. ile zapłacił za wszystkie banany?...

Matematyka

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany.

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany....

Matematyka

Hurtownik kupił 2 tony bananów.4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12% a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany?

Hurtownik kupił 2 tony bananów.4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12% a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany?...

Matematyka

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany? :P

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany? :P...