Hurtownik kupił 2 tony bananów.4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12% , a resztę sprzedał z zyskiem 5%.Na całej transakcji zarobił 424zł.Ile zapłacił za wszystkie banany??

Hurtownik kupił 2 tony bananów.4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12% , a resztę sprzedał z zyskiem 5%.Na całej transakcji zarobił 424zł.Ile zapłacił za wszystkie banany??
Odpowiedź

x- cena bananów za tonę y- ogólna cena za banany   2*x=y 1,6*1,12x+0,4*1,05x=y+424   1,792x+0,420x=2x+424 0,212x=424 x=2000

x - cena zakupu bananów   Banany sprzedane z zyskiem 12% Ilość = 2 t * 4/5 = 1,6 t Zysk = 12%* x = 0,12x zł/t Cena sprzedaży = cena zakupu + zysk = x+ 0,12x = 1,12x zł/t Przychód ze sprzedaży = ilość * cena sprzedaży = 1,6 t * 1,12x = 1,792x zł Koszt sprzedaży = ilość * cena zakupu = 1,6t *x zł/t = 1,6x zł Zysk ze przedaży = przychód ze sprzedaży - koszt sprzedaży = 1,792x - 1,6 x = 0,192 x zł   Banany sprzedane z zyskiem 5% Ilość = 2 t - 1,6 t = 0,4 t Zysk = 5% * x = 0,05x zł/t Cena sprzedaży = cena zakupu + zysk = x + 0,05x =1,05 x zł/t Przychód ze sprzedaży = ilość * cena sprzedaży = 0,4 * 1,05x = 0,42x zł Koszt sprzedaży = ilość * cena zakupu = 0,4 t * x zł/t = 0,4x zł Zysk ze przedaży = przychód ze sprzedaży - koszt sprzedaży = 0,42 x - 0,4x = 0,02x zł   Zysk całkowity ze przedaży = 0,192 x zł +0,02 x zł = 0,212x zł 0,212 x = 424 x = 2 000 zł   odp. Za banany hurtownik zapłacił 2 000 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. na całej transakcji zarobił 424zł. ile zapłacił za wszystkie banany?

hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. na całej transakcji zarobił 424zł. ile zapłacił za wszystkie banany?...

Matematyka

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany.

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany....

Matematyka

Hurtownik kupił 2 tony bananów.4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12% a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany?

Hurtownik kupił 2 tony bananów.4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12% a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany?...

Matematyka

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany?

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany?...

Matematyka

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany? :P

Hurtownik kupił 2 tony bananów. 4/5 bananów sprzedał z zyskiem 12%, a resztę sprzedał z zyskiem 5%. Na całej transakcji zarobił 424zł. Ile zapłacił za wszystkie banany? :P...