1: Pani Wiesia zużyła w kwietniu 1400 litrów zimnej wody. Ile złotych zapłaci pani Wiesia za zimną wodę , jeśli jej cena za 1m³ wynosi 4 zł.

1: Pani Wiesia zużyła w kwietniu 1400 litrów zimnej wody. Ile złotych zapłaci pani Wiesia za zimną wodę , jeśli jej cena za 1m³ wynosi 4 zł.
Odpowiedź

1m³=1000dm³=1000l 1400l=1,4m³ 1,4*4=5,6zł ODP: 5,6zł

1400l = 1400dm³ = 1,4m³ 1,4m³*4zł/m³ = 5,6zł

1: Pani Wiesia zużyła w kwietniu 1400 litrów zimnej wody. Ile złotych zapłaci pani Wiesia za zimną wodę , jeśli jej cena za 1m³ wynosi 4 zł. 1m3-1000l x - 1400l x=1*1400/1000=1,4m3 1,4m3*4zł=5,6zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Pani Wiesia zużyła w kwietniu 1400 litrów zimnej wody. Ile złotych zapłaci pani Wiesia za zimną wodę, jeśli jej cena za 1 m(3-sześcienny) wynosi 4 zł?.

Pani Wiesia zużyła w kwietniu 1400 litrów zimnej wody. Ile złotych zapłaci pani Wiesia za zimną wodę, jeśli jej cena za 1 m(3-sześcienny) wynosi 4 zł?....