Pani Wiesia zużyła w kwietniu 1400 litrów zimnej wody. Ile złotych zapłaci pani Wiesia za zimną wodę, jeśli jej cena za 1 m(3-sześcienny) wynosi 4 zł?.

Pani Wiesia zużyła w kwietniu 1400 litrów zimnej wody. Ile złotych zapłaci pani Wiesia za zimną wodę, jeśli jej cena za 1 m(3-sześcienny) wynosi 4 zł?.
Odpowiedź

1000l=1m3 1400l=1,4m3 1,4m3*4=5,6zł Pani Wiesia zapłaci 5,6zł za zimną wodę (Chyba Ci się zera pomyliły)

Dodaj swoją odpowiedź