Janek robił zakupy. Za jabłka zapłacił 1/5 posiadanych pieniędzy , za mandarynki 2 zł więcej , a za słodycze 2 razy tyle co za jabłka .Po zapłaceniu zostało mu 2 zł . Ile pieniędzy miał Janek ?
Janek robił zakupy. Za jabłka zapłacił 1/5 posiadanych pieniędzy , za mandarynki 2 zł więcej , a za słodycze 2 razy tyle co za jabłka .Po zapłaceniu zostało mu 2 zł . Ile pieniędzy miał Janek ?