Jeden kilogram truskawek kosztuje t złotych, a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 zł droższy. Kupiono pięć kilogramów truskawek oraz pewną ilość czereśni. Ile kupiono kilogramów czereśni, skoro za zakupy zapłacono 20 zł ?

Jeden kilogram truskawek kosztuje t złotych, a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 zł droższy. Kupiono pięć kilogramów truskawek oraz pewną ilość czereśni. Ile kupiono kilogramów czereśni, skoro za zakupy zapłacono 20 zł ?
Odpowiedź

za 5kg truskawek zapłacimy 5t czereśnie 1 kg kosztuje t+1,5 kupiono X kg czyli zapłacimy X(t+1,5) RAZEM 5t + X(t+1,5) = 20 zł stąd wyliczam X 20 - 5t = X(t+1,5) X= (20 - 5t)/(t+1,5)

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Jeden kilogram truskawek kosztuje t złotych, a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 zł droższy. Kupiono pięć kilogramów truskawek oraz pewną ilość czereśni. Ile kupiono kilogramów czereśni, skoro za zakupy zapłacono 20 zł? Prosze o pomoc , !

Jeden kilogram truskawek kosztuje t złotych, a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 zł droższy. Kupiono pięć kilogramów truskawek oraz pewną ilość czereśni. Ile kupiono kilogramów czereśni, skoro za zakupy zapłacono 20 zł? Prosze o pom...