Jeden kilogram truskawek kosztuje t złotych, a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 zł droższy. Kupiono pięć kilogramów truskawek oraz pewną ilość czereśni. Ile kupiono kilogramów czereśni, skoro za zakupy zapłacono 20 zł? Prosze o pomoc , !

Jeden kilogram truskawek kosztuje t złotych, a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 zł droższy. Kupiono pięć kilogramów truskawek oraz pewną ilość czereśni. Ile kupiono kilogramów czereśni, skoro za zakupy zapłacono 20 zł? Prosze o pomoc , !
Odpowiedź

t=1 zł cz=1+1.5=2.50         t=5*1=5zł za 5kg truskawek     20zł-5zł=15zł                 15 zł:2.5zł=6  odp.Kupił 6 kg czereśni.      nie wiem co oznacza w treści t jeśli dane są złe to popraw treść i spróbuje zrobić jeszcze raz zadanie.

Dodaj swoją odpowiedź