dlaczego w 18 wieku polska zniknęła z mapy europy

dlaczego w 18 wieku polska zniknęła z mapy europy
Odpowiedź

Za panowania Augusta II na terenie Polski prowadzone były działania wojenne spowodowane Wielką wojną północną (1700r.) toczoną przez Rosję, Prusy, i Saksonie -August II Mocny -król saski z dynastii Wettinów, za jago rządów kraj popadł w ruinę. Połączył on państwo unia personalną z Saksonią(-unia personalna-połączenie dwóch lub więcej państw poprzez osobę wspólnego monarchy,przy jednoczesnym zachowaniu odrębnych władz) -NEGATYWY CZASÓW SASKICH: wciągnięcie przez Augusta II Polski do wojny północnej działającej na jej terenie co doprowadziło do spustoszenia polski, słabośc militarna Polski :)

1795 r. -3 rozbiór , polska znika z mapy europy ponieważ , zaatakowano nas i rosja oraz niemcy zabierają po kawałku (dzielą się tak ja by polską) polske mordowali ludzi i niszczyli wioski ,dlatego polska zniknęła z mapy europy . Wtedy nikt nie był w stanie pokonać tamte państwa , ponieważ za dużo osób zostało zamordowanych .

Dodaj swoją odpowiedź
Język angielski

Napisz w trzech zdaniach dlaczego w XVIII wieku Polska zniknęła z mapy Europy.

Napisz w trzech zdaniach dlaczego w XVIII wieku Polska zniknęła z mapy Europy....

Historia

Stanisław August Poniatowski o Warszawie w XVIII wieku

Stanisław August Poniatowski o Warszawie w XVIII wieku...

Ja:
Jak wyglądała zabudowa Warszawy w XVIII wieku? Na to i inne moje pytania odpowiadał będzie Książe Stanisław August Poniatowski.
Stanisław August Poniatowski:

Historia

Dlaczego upadło państwo polskie?

Problemy państwa polskiego zaczęły się już w drugiej połowie XVII wieku po powstaniu na Ukrainie, potopie szwedzkim, wojnie z Rosją i Turcją. Te czynniki przyczyniły się do osłabienia Rzeczypospolitej. Zmniejszyła się liczba ludności, ...

Historia

Blaski i cienie pierwszej Rzeczypospolitej.

Sejm, który od 1568 roku obradował w Lubinie z udziałem króla Zygmunta Augusta i Mikołaja Radziwiłła Rudego – w dniu 28 czerwca 1569 roku uchwalił ostatecznie unię między Koroną Polską i Wielkim Księstwem Litewskim. Powstało w ten sp...

Język polski

Literatura Oświecenia.

LITERATURA OŚWIECENIA
(od połowy XVIII wieku do 1795 roku)
1. Reformy, utrata niepodległości i oświecenie

„Epokę Oświecenia w dziejach kultury polskiej utożsamia się tradycyjnie z okresem trzydziestoletnich rządów Stani...