Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?
Odpowiedź

x- cena kilograma jabłek x + 75% x - cena kilograma gruszek 5x+2(x+75%x)=17 5x+2x+2*¾x=17 5x+2x+1,5x=17 8,5x=17 /:8,5 x=2 Odp. Kilogram jabłek kosztuje 2 zł.

1,75x-cena za kg gruszek x-cena za kg jabłek 5x+2x1,75x=17 5x+3,5x=17 8,5x=17/ :8,5 x=2 Odp: kg jabłek kosztował 2 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek  zapłacono 17 zł . Ile Kosztował kilogram jabłek , a ile kilogram gruszek ? 

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek  zapłacono 17 zł . Ile Kosztował kilogram jabłek , a ile kilogram gruszek ? ...

Matematyka

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł . Ile kosztował kilogram jabłek ?

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł . Ile kosztował kilogram jabłek ?...

Matematyka

Cena kilograma gruszek jest o 75 % wyższa od ceny kilograma jabłek. za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?

Cena kilograma gruszek jest o 75 % wyższa od ceny kilograma jabłek. za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?...

Matematyka

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?...

Matematyka

cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. ile kosztował kilogram jabłek ?

cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. ile kosztował kilogram jabłek ?...