Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek  zapłacono 17 zł . Ile Kosztował kilogram jabłek , a ile kilogram gruszek ? 

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek  zapłacono 17 zł . Ile Kosztował kilogram jabłek , a ile kilogram gruszek ? 
Odpowiedź

a  - cena jabłek a+75%a=a+0,75a=1,75a  - cena gruszek 5a+2*1,75a=17 5a+3,5a=17 8,5a=17 a=17/8,5 a=2 zł  - cena jabłek 1,75*2=3,5zł  - cena gruszek  

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł . Ile kosztował kilogram jabłek ?

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł . Ile kosztował kilogram jabłek ?...

Matematyka

Cena kilograma gruszek jest o 75 % wyższa od ceny kilograma jabłek. za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?

Cena kilograma gruszek jest o 75 % wyższa od ceny kilograma jabłek. za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?...

Matematyka

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?...

Matematyka

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek . Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?...

Matematyka

cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. ile kosztował kilogram jabłek ?

cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. ile kosztował kilogram jabłek ?...