Przemówienie na temat tolerancji

Drogie koleżanki i koledzy!

Na początku mojego przemówienia chcę was serdecznie powitać. Moje dzisiejsze przemówienie będzie na temat tolerancji. Nie wiem czy wiecie o tym, że 16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Tolerancji. Jest to ważne święto, ponieważ można zastanowić się nad tym jaką rolę w naszym życiu odgrywa akceptacja i czy jesteśmy tolerancyjni wobec innych. Tolerancja jest to zachowanie zakładające poszanowanie poglądów innych. Uważam, że jest to ważna umiejętność. Dzięki tolerancji możemy poznać nowe rzeczy, a także poznać samego siebie. Słyszymy w telewizji o nietolerancji religijnej, społecznej, a najczęściej rasowej, czyli o niezaakceptowaniu ludzi o innym kolorze skóry. Czy tak musi być? Czy przez "odmienność" drugiego człowieka musi dochodzić do braku zgody, konfliktów, a w najgorszych przypadkach do wojny. Oczywiście, że nie. Jeśli my chcemy być tolerowani to sami musimy nauczyć się tolerować innych. Lecz nie możemy tolerować wszystkiego. Czy powinniśmy tolerować przemoc i okrucieństwo? Nie! Tolerancja ma przecież jakieś granice! Nie można tolerować łamania prawa, głupoty itd. Przemoc i okrucieństwo często zagrażają życiu ludzkiemu. Nie można akceptować tego typu rzeczy. Często jesteśmy obojętni na pogląd drugiego człowieka. Ale czy musimy akceptując drugiego człowieka przejąc jego poglądy na świat? Nie. Powinniśmy wysłuchać go i przedstawić swoje argumenty na dany temat. Poprzez dialog można dojść do porozumienia. Dzięki temu rozwiążemy wszelkie konflikty. Serdecznie dziękuję za wysłuchanie i myślę, że na pewno ktoś z was to zrozumie i stanie się otwarty dla innych ludzi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz przemówienie na temat tolerancji

Napisz przemówienie na temat tolerancji...

Język polski

Napisz przemówienie na temat tolerancji w szkole, żeby zawierało wszystkie elementy przmówienia np. Drodzy uczniowie itd

Napisz przemówienie na temat tolerancji w szkole, żeby zawierało wszystkie elementy przmówienia np. Drodzy uczniowie itd...

Język polski

Przemówienie na temat tolerancji

Drogie koleżanki i koledzy!

Chcę wam przypomnieć, że dziś 16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Tolerancji i w związku z tym wygłoszę okazjonalne przemówienie. Jest to dla mnie bardzo ważne święto, ponieważ mam okazję pomy...

Język polski

napisz przemówienie na temat wolności i tolerancji... Wykorzystaj tekst "zrobieni na niebiesko" PROSZĘ TO NA JUTRO A MAM JESZCZE MATEMATYKE...

napisz przemówienie na temat wolności i tolerancji... Wykorzystaj tekst "zrobieni na niebiesko" PROSZĘ TO NA JUTRO A MAM JESZCZE MATEMATYKE......

Język polski

1. Napisz przemówienie na temat: Inny nie znaczy gorszy. Problem braku tolerancji wśród współczesnej młodzieży. 2. Napisz wywiad z Antygoną (Sofokles "Antygona") przed śmiercią w którym wyjaśnisz, dlaczego chciała pochować brata.

1. Napisz przemówienie na temat: Inny nie znaczy gorszy. Problem braku tolerancji wśród współczesnej młodzieży. 2. Napisz wywiad z Antygoną (Sofokles "Antygona") przed śmiercią w którym wyjaśnisz, dlaczego chciała pochować brata....