Przemówienie na temat tolerancji

Drogie koleżanki i koledzy!

Na początku mojego przemówienia chcę was serdecznie powitać. Moje dzisiejsze przemówienie będzie na temat tolerancji. Nie wiem czy wiecie o tym, że 16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Tolerancji. Jest to ważne święto, ponieważ można zastanowić się nad tym jaką rolę w naszym życiu odgrywa akceptacja i czy jesteśmy tolerancyjni wobec innych. Tolerancja jest to zachowanie zakładające poszanowanie poglądów innych. Uważam, że jest to ważna umiejętność. Dzięki tolerancji możemy poznać nowe rzeczy, a także poznać samego siebie. Słyszymy w telewizji o nietolerancji religijnej, społecznej, a najczęściej rasowej, czyli o niezaakceptowaniu ludzi o innym kolorze skóry. Czy tak musi być? Czy przez "odmienność" drugiego człowieka musi dochodzić do braku zgody, konfliktów, a w najgorszych przypadkach do wojny. Oczywiście, że nie. Jeśli my chcemy być tolerowani to sami musimy nauczyć się tolerować innych. Lecz nie możemy tolerować wszystkiego. Czy powinniśmy tolerować przemoc i okrucieństwo? Nie! Tolerancja ma przecież jakieś granice! Nie można tolerować łamania prawa, głupoty itd. Przemoc i okrucieństwo często zagrażają życiu ludzkiemu. Nie można akceptować tego typu rzeczy. Często jesteśmy obojętni na pogląd drugiego człowieka. Ale czy musimy akceptując drugiego człowieka przejąc jego poglądy na świat? Nie. Powinniśmy wysłuchać go i przedstawić swoje argumenty na dany temat. Poprzez dialog można dojść do porozumienia. Dzięki temu rozwiążemy wszelkie konflikty. Serdecznie dziękuję za wysłuchanie i myślę, że na pewno ktoś z was to zrozumie i stanie się otwarty dla innych ludzi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz przemówienie na temat tolerancji

Napisz przemówienie na temat tolerancji...

Język polski

Przemówienie na temat tolerancji

Drogie koleżanki i koledzy!

Chcę wam przypomnieć, że dziś 16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Tolerancji i w związku z tym wygłoszę okazjonalne przemówienie. Jest to dla mnie bardzo ważne święto, ponieważ mam okazję pomy...

Język polski

Czy twoim zdaniem dobrze napisałam to przemówienie? XD Potrzebna mi czyjaś opinia kto zna się troche na polskim :) Ogólnie dobrze to napisałam? Są jakieś błędy ortograficzne? Temat tego przemówienia miał być brak tolerancji w szkole i miało to byś przem

Czy twoim zdaniem dobrze napisałam to przemówienie? XD Potrzebna mi czyjaś opinia kto zna się troche na polskim :) Ogólnie dobrze to napisałam? Są jakieś błędy ortograficzne? Temat tego przemówienia miał być brak tolerancji w szkole i...

Język polski

Tolerancja - przemówienie

Każdy z nas zapewne zauważył, ze ludziom brakuje tolerancji. Zjawisko to zmusiło mnie do wygłoszenia przemówienia na ten właśnie temat.

Na początku spróbujmy się zastanowić nad tym co to właściwie jest tolerancja? W moim mniem...

Wiedza o społeczeństwie

Globalizacja w moim otoczeniu - przemówienie.

Drodzy Państwo!

Korzystając z okazji, iż mam zaszczyt spotkać się tutaj dzisiaj z wami chciałabym poruszyć ważny, współczesny temat ? jest nim globalizacja. Polega ona na integracji gospodarczej i społecznej świata. Uważam jedn...