1. Napisz przemówienie na temat: Inny nie znaczy gorszy. Problem braku tolerancji wśród współczesnej młodzieży. 2. Napisz wywiad z Antygoną (Sofokles "Antygona") przed śmiercią w którym wyjaśnisz, dlaczego chciała pochować brata.

Przemówienie : Inny nie znaczy gorszy... czy to twierdzenie rozumie każdy z nas? Brak tolerancji to jeden z największych problemów dziesiejszej młodzieży. Dlaczego lepiej traktowany jest ktoś kto dokucza innym, lepiej się ubiera, czy więcej przeklina? Przecież najważniejsze jest wnętrze każdego człowieka. Kązy ma swoje wady i zalety. Nie kązdy ma wystarczająco dużo pieniędzy by móc się ubrać w drogie ciuchy. Młodzież z reguły broni swoich racji. Dopuszcza odmienność drugiej osoby, byleby tylko bezpośrednio nie ingerowała w jej świat, może rozmawiać o wszystkim, ale nie bardzo da się przekonać komuś do jego racji. Bardzo łatwa znaleźć w szkołach przypadki barku tolerancji. Często się bowiem słyszy jak to młodzież szkolna prześladuje swoich nauczycieli , jak okrutnie się zachowują w stosunku do tych nie lubianych z rozmaitych powodów. Wiemy również i często jesteśmy świadkami w mediach jak to młodzież bywa bezlitosna dla swoich kolegów koleżanek. Niestety coraz więcej jest przypadków morderstw właśnie wśród młodzieży szkolnej , a powodem ,który później często podają jest właśnie jakaś „inność” w tej drugiej osobie. Nie zawsze potrafią uszanować odmienność drugiej osoby. Dlatego róbmy wszystko żeby zwalczać brak tolerancji dzisiejszej młodzieży.