Litr miodu kosztuje 20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu.
Litr miodu kosztuje 20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu.
Litr miodu kosztuje 20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu. ¼*20zł=5zł
ćwierć litra to 1/4 litra więc 1l-20zł 20zł/4=5zł
20zł:4=5zł ; 0,25l miodu kosztuje 5zł
Litr miodu kosztuje 20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu ? na teraz pliss !...
zad.1)Litr miodu kosztuje 20zł.Oblicz ile zapłacono za ćwierć litra miodu? zadanie2)Krawcowa kupiła tuzin guzików.Ćwierć tuzina guzików przyszyła do sukienki.Ile guzików ...