Litr miodu kosztuje 20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu.

Litr miodu kosztuje 20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu.
Odpowiedź

Litr miodu kosztuje 20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu.   ¼*20zł=5zł

ćwierć litra to 1/4 litra więc 1l-20zł 20zł/4=5zł

20zł:4=5zł ; 0,25l miodu kosztuje 5zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Litr miodu kosztuje  20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu ?  na teraz pliss !

Litr miodu kosztuje  20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu ?  na teraz pliss !...

Matematyka

zad.1)Litr miodu kosztuje 20zł.Oblicz ile zapłacono za ćwierć litra miodu?                                   zadanie2)Krawcowa kupiła tuzin guzików.Ćwierć tuzina guzików przyszyła do sukienki.Ile guzików przyszyła krawcowa do sukienki?

zad.1)Litr miodu kosztuje 20zł.Oblicz ile zapłacono za ćwierć litra miodu?                                   zadanie2)Krawcowa kupiła tuzin guzików.Ćwierć tuzina guzików przyszyła do sukienki.Ile guzików ...