Litr miodu kosztuje 20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu ? na teraz pliss !
Litr miodu kosztuje 20 zł. Oblicz, ile zapłacono za ćwierć litra miodu ?
na teraz pliss !
20 zł/4=5 zł Odp.:Ćwierć litra miodu kosztuje 5 zł.
ćwierć = 0,25 = [latex] frac{1}{4} [/latex] [latex]20* frac{1}{4}= frac{20}{4} = 5 [/latex]