Za 1,5 kg twarogu zapłacono 9,75zł.Ile kosztuje kilogram tego twarogu?
Za 1,5 kg twarogu zapłacono 9,75zł.Ile kosztuje kilogram tego twarogu?
proporcje : 1.5kg------------9.75zł 1kg---------------x zł 1.5x=1*9.75 1.5x=9.75 x=6.5 zł Odp.Kilogram twarogu kosztuje 6.50 zł
1,5 kg - 9,75zł 1kg - x 1,5x=1 × 9,75 1,5x = 9,75 / 1,5 x= 6,5 1kg twarogu kosztuje 6,5 zł.
* to jest razy 9,75zł : 3 = 3,25zł 3,25zł = 0,5 kilo 3,25zł * 2 = 6,50zł Odp. Kilogram tego twarogu kosztuje 6,50zł. Liczę na NAJ .;D PozdrO .;D
1 .Za 1,5kg twarogu zapłacono 9,75zł. Ile kosztuje kilogram tego towaru ? 2. Znajdź liczbę której : 35% jest równe 168 42% jest równe 50,4...