1 .Za 1,5kg twarogu zapłacono 9,75zł. Ile kosztuje kilogram tego towaru ? 2. Znajdź liczbę której : 35% jest równe 168 42% jest równe 50,4

1 .Za 1,5kg twarogu zapłacono 9,75zł. Ile kosztuje kilogram tego towaru ? 2. Znajdź liczbę której : 35% jest równe 168 42% jest równe 50,4
Odpowiedź

1kg kosztuje 6,50 1 liczba= 480 2 liczba= 120 Możesz to obliczać przez propocję 35% - 168 100%- X X= (168*100)/35

1,5kg - 9,75zł 1 kg - x 1,5x= 9,75 / 1,5 x= 6,5 kilogram twarogu kosztuje 6,5 35% - 168 100% - x 35x= 100 × 168 35x= 16800 / 35 x= 480 42% - 50,4 100% - x 42x= 100 × 50,4 42x= 5040 /42 x=120

Dodaj swoją odpowiedź