17zł-3zł=14zł 14zł:8=1,75 1,75zł+1zł=2,75 Odp:Jedna czekolada kosztowała 2,75zł, a baton 1,75zł
x - czekolada y- baton 5x+3y=19zł y-1- baton 5x-3*y-1=17 3*1=3 17-3=14 5+3=8(łaczna ilosc) 8:14=1,75 cena batonu- 1,75 cena czekolady-1,75+ 1=2,75 5*2,75+3*1,75=13,75+5,25=19zł
analiza x- cena czekolady 5x- wartość czekolad x-1zł- cena batona 3(x-1zł)-wartość batonów 17zł- warteść zakupów równanie 5x +3(x-1zł)=17zł 5x + 3x -3zł=17zł 8x=17zł +3zł 8x=20zł/8 x=2,50zł-cena czekolady x - 1zł=2,50zł-1zł=1,50zł sprawdzenie 5*2,50zł+3*1,50zł=12,50zł+4,50zł=17zł odp:czekolada kosztuje 2,50zł a baton 1,50zł.
Za 5 czekolad i 3 batony zapłacono 17 zł. Baton był o 1 zł tańszy od czekolady .Ile kosztował baton , a ile czekolada ??? daje 12 pun. dziękuje za pomoc jeszcze raz dziękuje :****
Za 5 czekolad i 3 batony zapłacono 17 zł. Baton był o 1 zł tańszy od czekolady .Ile kosztował baton , a ile czekolada ??? daje 12 pun. dziękuje za pomoc jeszcze raz dziękuje :****...
Za 5 czekolad i 3 batony zapłacono 17zł. Baton był o 1 zł tańszy od czekolady. Ile kosztował baton, a ile czekolada?
Za 5 czekolad i 3 batony zapłacono 17zł. Baton był o 1 zł tańszy od czekolady. Ile kosztował baton, a ile czekolada?...
za 5 czekolad i trzy batony zapłacono siedemnascie złotych. Baton był o jeden zł tańszy od czekolady. ile kosztował baton, a ile czekolada?
za 5 czekolad i trzy batony zapłacono siedemnascie złotych. Baton był o jeden zł tańszy od czekolady. ile kosztował baton, a ile czekolada?...
Za 5 czekolad i 3 batony zapłacono 17 zł. Baton był o 1 zł. tańszy od czekolady. Ile kosztował baton, a ile czekolada.? koniecznie wszystkie obliczenia i analiza.!
Za 5 czekolad i 3 batony zapłacono 17 zł. Baton był o 1 zł. tańszy od czekolady. Ile kosztował baton, a ile czekolada.? koniecznie wszystkie obliczenia i analiza.!...
Za 5 czekolad i 3 batony zapłacono 17 zł.Baton był o 1 zł tańszy od czekolady.Ile kosztował baton a ile czekolada?
Za 5 czekolad i 3 batony zapłacono 17 zł.Baton był o 1 zł tańszy od czekolady.Ile kosztował baton a ile czekolada?...