za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?
Odpowiedź

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka? 500 l=0,5 m³ koszt to 3,50/2=1,75 zł

500 litrów to pół metra sześciennego. 3.50zł / 2 = 1.75zł

1m3 = 1000l x m3 = 500l   1000x = 500/:1000 x = 0,5m3   0,5*3,50 = 1,75 (zł)   Woda kosztowała 1,75zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?...

Matematyka

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?...