za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?
Odpowiedź

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?   1 m³---3,50zł 500l=1/2 m³---x x=1,75 zł

500 l= 0,5 m³ 1 m³:0,5 m³=2 3,50 zł:2=1,75 zl Odp: Woda do podlania ogródka kosztowała 1,75 zł

1m3 = 1000l x m3 = 500l 1000x = 500/:1000 x = 0,5m3 0,5*3,50 = 1,75 (zł) Woda kosztowała 1,75zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?...

Matematyka

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?

za 1m sześcienny trzeba zapłacić 3,50zł. Zosia do podlania ogródk potrzebowała 500l wody. Ile kosztowała woda do podlania ogródka?...