2x + 4/2 + y + 1/3 = 4 3x +3 - 2y + 4 = y + 4 2x +y = 5/3 3x - 3y = 1 y = 5/3 - 2x 3x - 3(5/3 - 2x) = 1 y = 5/3 - 2x 3x - 5 + 6x = 1 y = 5/3 - 2x 9x = 6 I : 9 y = 5/3 - 2x x = 2/3 y = 5/3 - 2 * 2/3 x = 2/3 y = 5/3 - 4/3 x = 2/3 y = 1/3 x = 2/3
2x+4/2 + y+1/3 =4 |*6 3(x+1) - 2(y-2)= y+4 3(2x+4)+2(y+1)=4 3x+3-2y +4 = y+4 6x +12 + 2y +2 =4 3x-2y +7= y+4 6x+2y =-10 3x-3y= -3 |*(-2) 6x+2y=-10 -6x+6y=6 ____________________ 8x=-4 x=-½ 6*(-½)+2y=-10 -3+2y=-10 2y=-7 y=-3½ x=-½ y=-3½
2x+4/2 + y+1/3 =4 3(x+1) - 2(y-2)= y+4 2x+2+y+1/3=4 3x+3-2y+4=y+4 2x+y=4-2-1/3 3x-2y-y=4-3-4 2x+y=1i2/3 3x-3y=-3 y=-2x+1i2/3 3x-3y=-3 3x-3(-2x+1i2/3)=-3 3x+6x-5=-3 9x=-3+5 9x=2/:9 x=2/9 3(2/9)-3y=-3 2/3-3y=-3 -3y=-3-2/3 -3y=-3i2/3 -3y=-11/3 /:(-3) y=11/9 y=1i2/9 wynik: x=2/9 y=1i2/9
rozwiąż zadanie metodą podstawiania. 3x - 4y =14 { -2x + 7y = -18 I jakby mógł ktoś wytłumaczyć jak się to robi
rozwiąż zadanie metodą podstawiania. 3x - 4y =14 { -2x + 7y = -18 I jakby mógł ktoś wytłumaczyć jak się to robi...
Rozwiąż zadanie metodą podstawiania równań {x + 3y = 5 {3x - y = 1 {2x + y = 7 {3x - 2y = 0 3x + y = 13 2x - y = 7 Prosze jak najszybciej DAJE NAJ
Rozwiąż zadanie metodą podstawiania równań {x + 3y = 5 {3x - y = 1 {2x + y = 7 {3x - 2y = 0 3x + y = 13 2x - y = 7 Prosze jak najszybciej DAJE NAJ...
{-x-y=-6 {-x+y=2 {-2x+y=0 {3x-3y=1 rozwiąż zadanie metodą podstawiania
{-x-y=-6 {-x+y=2 {-2x+y=0 {3x-3y=1 rozwiąż zadanie metodą podstawiania...
Rozwiąż zadanie metodą podstawiania. w klasie jest 25 uczniów stosunek liczby dziewcząt do liczby chłopców wynosi 2:3. Ile jest dziewcząt a ile chłopców w tej klasie.?
Rozwiąż zadanie metodą podstawiania. w klasie jest 25 uczniów stosunek liczby dziewcząt do liczby chłopców wynosi 2:3. Ile jest dziewcząt a ile chłopców w tej klasie.?...
Rozwiąż zadanie metodą podstawiania:Pani Jola kupiła 2 kg jabłek i 20 dag rodzynków i zapłaciła 6,8 zł. Cena 1 kg jabłek była 5 razy niższa niż cena 1 kg rodzynek.Ile złoty zapłaciła za jabłka a ile za rodzynki?
Rozwiąż zadanie metodą podstawiania:Pani Jola kupiła 2 kg jabłek i 20 dag rodzynków i zapłaciła 6,8 zł. Cena 1 kg jabłek była 5 razy niższa niż cena 1 kg rodzynek.Ile złoty zapłaciła za jabłka a ile za rodzynki?...