Jak napisać charakterystykę - plan

1. Przedstawienie postaci:
- jak się nazywa?
- skąd pochodzi? gdzie jest położona ta miejscowość?
- kim jest (sierotą, lub nie)?
- ile ma lat?
- kto ją wychowuje? z kim mieszka?

2. Wygląd zewnętrzny:
a) sylwetka:
- jest szczupły czy gruby (puszysty)?
- jaki ma wzrost?
b) twarz
- jakiego kształtu i koloru ma oczy?
- jakie ma usta (np. uśmiechnięte)?
-c) głowa
- jakie ma włosy (np. krótkie, proste)?
d) ubiór:
- kogo przypominał w wyglądzie (np. obszarpańca)? dlaczego?
- jak się ubiera na co dzień i na święta?

3. Charakter:
a) zalety:
- jaki jest (np. miły, przyjacielski)
b) wady:
- jaki jest (np. leniwy, kłamliwy)

4. Opinia innych o postaci (najlepiej cytaty):
- co inne oso by powiedziały o niej/nim lub do tej osoby (np."Och, jest taki szarmancki", albo "Lubię cię, wiesz?")?

5. Podsumowanie, czyli moja opinia, refleksja:
- co o nim/jej myślisz (np. myślę, że Ola jest najlepszą dziewczyną na całym świecie)?
- co myślisz o postępowaniu tej osoby (np. Myślę, że Olaf nie jest złym człowiekiem, ale powinien często zastanowić się nad swoim postępowaniu)

5. Zakończenie:
- lubię go/ją czy nie?

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jak napisać dobrą rozprawkę, charakterystykę i rozprawkę? Podajcie jakieś "przydatne zwroty", o czym pisać jeśli się nie ma pojęcia o temacie? Oraz ogólną "rozpiskę/plan" najlepiej w punktach jak to napisać;). Z góry dziękuję ;).

Jak napisać dobrą rozprawkę, charakterystykę i rozprawkę? Podajcie jakieś "przydatne zwroty", o czym pisać jeśli się nie ma pojęcia o temacie? Oraz ogólną "rozpiskę/plan" najlepiej w punktach jak to napisać;). Z góry dziękuję ;)....

Język polski

Czy ktoś przeczytał książkę pod tytułem ,,Tajemniczy Ogród'. Jeśli tak to proszę o plan wydarzeń, charakterystykę : Archibald Craven, Colin Craven, Dick, Marta, Ben Wetherstaff, Pani Medlock. A jak ktoś by mógł napisać mi jeszcze odpowie

Czy ktoś przeczytał książkę pod tytułem ,,Tajemniczy Ogród'. Jeśli tak to proszę o plan wydarzeń, charakterystykę : Archibald Craven, Colin Craven, Dick, Marta, Ben Wetherstaff, Pani Medlock. A jak ktoś by mógł napisa...