Czy ktoś przeczytał książkę pod tytułem ,,Tajemniczy Ogród'. Jeśli tak to proszę o plan wydarzeń, charakterystykę : Archibald Craven, Colin Craven, Dick, Marta, Ben Wetherstaff, Pani Medlock. A jak ktoś by mógł napisać mi jeszcze odpowiedzi na te pytania to będzie fajnie:1. Napisz, co zaciekawiło Mary lennox podczas pierwszych dni jej pobytu w Misselthwaite Manor. 2.Wypisz z textu cytat odnoszący się do spraw, które zaintrygowały Mary podczas pierwszych dni pobytu w Misselthwaite Manor. 3.Odpowiedz, jakie uczucia towarzyszyły dziewczynce, gdy odkrywała tajemnicę. Przepraszam że tego dużo :) :( Ps. Możesz odpowiedzieć na jedno zadanie ze wszystkich :) :(

3.ciekawośc,tajemniczość ekscytacja

1. Dzieciństwo Mary w posiadłości w Indiach. 2. Epidemia cholery – śmierć rodziców i opiekunki dziewczynki; zostaje odnaleziona dopiero po dwóch dniach. 3. Krótki pobyt w domu pastora i brak sympatii ze strony jego dzieci. 4. Wyjazd Mary do Anglii:     - podróż na statku,     - poznanie pani Medlock, gospodyni z Misselthwaite Manor i dalsza podróż pociągiem,     - dotarcie do domu przez wrzosowiska      5. Mary otrzymuje do dyspozycji dwa pokoje i zostaje przestrzeżona przed tym, by korzystała wyłącznie z tego obszaru. 6. Poznanie służącej Marty. 7. Mary po raz pierwszy wybiera się do ogrodów znajdujących się przy posiadłości i zawiera znajomość z ogrodnikiem Benem Weatherstaffem. 8. Dziewczynka poznaje historię tajemniczego ogrodu a także losy żony wuja. 9. Krzyki dochodzące z korytarza – nikt nie chce wyjawić, kto krzyczał.  10. Zwiedzanie domu przez dziewczynkę. 11. Zabawa z gilem w ogrodzie – znalezienie klucza do tajemniczego ogrodu. 12. Marta obdarza Mary skakanką kupioną przez matkę. 13. Znalezienie furtki do tajemniczego ogrodu. 14. Pierwsze chwile w nowo odkrytym miejscu – wstępne zabiegi pielęgnacyjne, plewienie chwastów. 15. Ustalenie z Martą, że jej brat kupi Mary narzędzia i nasionka do ogródka (Mary zachowuje w tajemnicy, co to za ogród). 16.  Poznanie Dicka i zdradzenie mu tajemnicy – wspólna praca w ogrodzie. 17. Spotkanie z wujem – Mary może dostać „kawałek ziemi”. 18. Pierwsze spotkanie Mary z Colinem – chłopiec chce, by przychodziła do niego codziennie. 19. Kłótnia kuzynów.  20. Napad Colina i awantura z Mary – udaje jej się uspokoić kuzyna. 21. Mary zdradza kuzynowi tajemnicę ogrodu i planują jego podróż do zakazanego miejsca. 22. Wizyta Dicka u Colina z gromadą zwierząt. 23. Przewiezienie chłopca do tajemniczego ogrodu. 24. Ben Weatherstaff odkrywa tajemnicę dzieci. 25. „Czary” 26. Powrót Colina do zdrowia i zdziwienie domowników. 27. Matka Dicka w ogrodzie.   28. Archibald Craven w podróży - tajemniczy sen i list od pani Sowerby; decyzja o powrocie do domu. 29. Szczęśliwe spotkanie ojca z synem.  Mam nadzieję, że pomogłam i liczę na naj :)