Za sześć jabłek, które ważyły razem 1,35kg, zapłacono 3,78zł. a) Ile kosztuje 1kg tych jabłek? b) Ile kosztowałoby 5 jabłek, jeśli przyjmiemy, że jabłka mają jednakowe masy? Wynik podaj z dokładnością do jednego grosza. //

Za sześć jabłek, które ważyły razem 1,35kg, zapłacono 3,78zł. a) Ile kosztuje 1kg tych jabłek? b) Ile kosztowałoby 5 jabłek, jeśli przyjmiemy, że jabłka mają jednakowe masy? Wynik podaj z dokładnością do jednego grosza. //
Odpowiedź

Dane: 6 jabłek - 1,35kg - 3,78zł   a) 3,78 : 1,35 = 2,80 zł - cena jednego kilograma jabłek 2,80zł = 280 groszy   b) x- waga jednego jabłka 6x = 1,35 kg x= 1,35 : 6 x= 0,225 kg- waga jednego jabłka 0,225 * 2,8 = 0,63zł - cena jednego jabłka 0,63 * 5 = 3,15zł -cena pięciu jabłek 3,15zł = 315 groszy     Myślę że pomogłam : )

1,35kg - 3.78zł x kg    - 1 zł 1,35=x*3,78/1,35 x = 2,8 tyle kosztuje 1 kg jabłek 5 kg jabłek kosztowało by 14 zł chyba o to chodzi

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za sześć jabłek, które ważyły razem 1,35kg, zapłacono 3,78zł. a) Ile kosztuje 1kg tych jabłek? b) Ile kosztowałoby 5 jabłek, jeśli przyjmiemy, że jabłka mają jednakowe masy? Wynik podaj z dokładnością do jednego grosza.

Za sześć jabłek, które ważyły razem 1,35kg, zapłacono 3,78zł. a) Ile kosztuje 1kg tych jabłek? b) Ile kosztowałoby 5 jabłek, jeśli przyjmiemy, że jabłka mają jednakowe masy? Wynik podaj z dokładnością do jednego grosza....