MOJE MAGICZNE MIEJSCe OPIS

MOJE MAGICZNE MIEJSCe OPIS
Odpowiedź

Każdy ma swoje magiczne miejsce, w którym czas płynie inaczej. Moje to ukochane Tatry, a w nich najukochańsze ze wszystkich meijsc - Morskie Oko. Ale nie to, nad którym przetaczają się setki rozkrzyczanych turystów, zimą walących tłumnie saniami, a latem bryczkami, by z dumą zjeść w schronisku obiad, oczywiście nie odnosząc po sobie talerzy, a potem z obłędem w oczach obfotografować okoliczne szczyty. Moje Morskie Oko to cichy, spokojny staw, znad którego hałaśliwa masa ludzka już odpłynęła, kiedy zapada już zmierzch, a nad okolicznymi szczytami zapalają się gwiazdy i przegladają się w spokojnej wodzie. Tutaj przyjechałam z moją drugą polową na sobotni nów - złapać chwilę oddechu i zregenerowac się po komputerowym warszawskim życiu. Ostatni raz byliśmy w listopadzie i cieszyliśmy się jak dzieci, przedzierając się przez kopny snieg do bioder, bo w zwykłej pozagórskiej rzeczywistości było mokro i buro. Teraz było jeszcze piękniej, bo można było spacerować po zamarzniętym Moku, a nad naszymi głowami rozpościerało się prawdziwie włoskie niebo - nie szare i posępne, jak to zwykle bywa w Polsce zimą, ale słoneczne i błektne!

moje magiczne miejsce jest na podwórku na drzewie. wiosną jest tam bardzo zielono i gdy siedzę liście cały czas falują. zimą gałązki ruszają się i spada z niech śnieg jakby chciały już żeby była wiosna. najciekawsze jest to że gdy wchodzę na nie przestają się ruszać tak żeby nie spaść.bardzo lubię to drzewo ponieważ jestem na nim bezpieczna.

Mojim magicznym miejscem jest dom, ponieważ w domu czuje się bezpiecznie, to miejsce w którym mogę się schronić.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Moje magiczne miejsce" (opis w 15 punktach) 

"Moje magiczne miejsce" (opis w 15 punktach) ...

Język polski

Motyw miasta - „Miejsce magiczne, cywilizacyjna dżungla, przestrzeń destrukcji...” – konspekt pracy

1. Wyjaśnienie tematu:
a) problem miasta w literaturze – upowszechnienie się tego motywu ok. połowy XIX w., coraz częstsze przytaczanie problemów miast od dwudziestolecia międzywojennego.
b) definicja pojęć zawartych w tytule:

Historia

Wierzenia starożytnych Egipcjan.

WSTĘP:
Założenia co do wierzeń starożytnych Egipcjan są różne. Niektórzy egiptolodzy uważają, że Egipcjanie byli monoteistami czyli czcili jednego boga, który objawiał się w różnych postaciach. Inni natomiast bronią powszechneg...

Język polski

(Auto)biografia i dokument. Narracja autobiograficzna i narracja dokumentarna. Wzajemne relacje.

W swojej pracy postaram się, oprócz przedstawienia genezy i etapów rozwoju, omówić (auto)biografię i reportaż na podstawie analizy dwóch, najbardziej stosownych według mnie, tekstów.

Literatura dokumentarna a jej fikcjonalny odpo...

Język polski

"W Polsce bije serce świata" (N. Davies), a czy Twoje serce bije dla Polski? Odpowiedz na pytanie,opierając sie na różnych przykładach-literackich,filmowych,życiowych.

Wiek XX był dla Polski okresem wszelkich przemian, który miał przynieść ludzkości nadzieję na lepsze, godniejsze życie. Po zakończeniu światowych konfliktów i krwawych wojen, Polacy zaczęli znowu wierzyć w wielkie idee i postęp cywiliz...