Czy strój może być wyrazem poglądów i uczuć narodowych?

Czy strój może być wyrazem poglądów i uczuć narodowych? Oczywiście, że może, ale nie koniecznie musi. Spróbuje rozpatrzyć tę hipotezę.
Jak przykład podam współczesną sytuacją. Ludzie tańczący taniec ludowy np. Krakowiaka ubierają się zawsze w jednolity sposób. Okazują w ten sposób miłość i szacunek do ojczyzny.
Innym przykładem może być ubiór szlachty polskiej w "zemście": zufan, kontusz, szabla, pas oraz długi wąs.
Tak więc podsumowując hipotezę strój może być wyrazem uczuć narodowych i poglądów politycznych.

Ja z tego wypracowania dostałem 4 może komuś się przyda.:)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy strój może być wyrazem poglądów politycznych i uczuć narodowych? Wyraź swoją opinię, posługując się kilkoma przykładami z historii, literatury lub sztuki. Nie kopiować z innych stron. Za najlepszą daję max. Podać kilka przykładów.

Czy strój może być wyrazem poglądów politycznych i uczuć narodowych? Wyraź swoją opinię, posługując się kilkoma przykładami z historii, literatury lub sztuki. Nie kopiować z innych stron. Za najlepszą daję max. Podać kilka przykła...

Język polski

Czy strój może być wyrazem poglądów politycznych i uczuć narodowych? Wyraź swoją opinię, posługując się kilkoma przykładami z historii, literatury lub sztuki. Przynajmniej 4 przykłady, na jutro! Dam najwięcej!

Czy strój może być wyrazem poglądów politycznych i uczuć narodowych? Wyraź swoją opinię, posługując się kilkoma przykładami z historii, literatury lub sztuki. Przynajmniej 4 przykłady, na jutro! Dam najwięcej!...

Język polski

Czy strój może być wyrazem poglądów politycznych i uczuć narodowych? Wyraź swoją opinię, posługując się kilkoma przykładami z historii, literatury lub sztuki. Z góry dziękuję za pomoc:)

Czy strój może być wyrazem poglądów politycznych i uczuć narodowych? Wyraź swoją opinię, posługując się kilkoma przykładami z historii, literatury lub sztuki. Z góry dziękuję za pomoc:)...

Język polski

Pytania na ustny polski 2005 z gramatyką

STAROŻYTNOŚĆ

1.Etymologiczne i realne znaczenie stałych związków frazeologicznych wywodzących się z Mitologii i z Biblii.
Mitologia:
ZŁOTE JABŁKO- jabłko, które było przyczyną kłótni Hery, Ateny, Afrodyty; rzucone ...