Akcja pod Arsenałem - opis sytuacji

W nocy 23 marca 1943 roku zostaje aresztowany Rudy. Jego przyjaciele postanawiają go uwolnić. Trwają staranne przygotowania do akcji. Wesoły prowadzi rozpoznanie w gmachu gestapo. Gdy wszystko jest już gotowe, dostają rozkaz przerwania akcji.

Dopiero 26 Marca zaczyna się wszystko od początku. Dowództwo pozwala przeprowadzić akcję. Trzy oddziały czekają w pogotowiu na znak łącznika. Dowodzący akcją Orsza, widzi sygnał. Gwiżdże i akcja się rozpoczęła. Na zakręcie widać więzienną ciężarówkę. Nieoczekiwanie z bramy wychodzi niemiecki policjant. Wyciąga broń i celuje wprost na Zośkę. Chłopak strzela. Niemiec pada. Kierowca więźniarki widzi tę sytuację. Przyspiesza i skręca w lewo. Oddział jest przygotowany na ten manewr. Błyskawicznie wyskakują przed auto. Rzucają butelki z benzyną. Samochód staje w ogniu. Z szoferki wyskakuje dwóch gestapowców. Chaotycznie strzelają. Seria z karabinu maszynowego unieruchamia gestapowca przy samochodzie. Drugi strzela do chłopców. Młodzi ludzie nie mają innego wyjścia - wyskakują zza filarów Arsenału. Pędzą w stronę wroga. Zaskoczony Niemiec ucieka. Ginie od kuli nadbiegających.

Alek otwiera tył wozu. Dwudziestu pięciu niespodziewanie uwolnionych więźniów rzuca się do ucieczki. Depczą leżącego na noszach Rudego. Na końcu pełznie na czworakach przyjaciel. Koledzy przenoszą go do czekającego auta i odjeżdżają.

Alek ze swoją sekcją idzie w kierunku ulicy Miodowej. Nagle z grupy cywilów pada strzał. Trafia Glizdę w brzuch. Anoda zabija sprawcę. Wciąż strzelają do grupy Alka. Ranny rzuca w tamtym kierunku granat. Strzały Niemców momentalnie ustają. Chłopcy uciekają z miejsca akcji skradzionym samochodem. Za nimi jedzie niemiecka wojskowa ciężarówka. Zajeżdża im drogę. Alek rzuca granat. Bez przeszkód dojeżdżają na Żoliborz. Akcja pod Arsenałem zakończona powodzeniem.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Akcja pod Arsenałem - opis sytuacji Akcja pod Arsenalem zwycięstwo czy porażka Buków - rozprawka Forma napisania jest dowolna , proszę jedynie o to żeby praca była w miarę dobra gdzieś tak na 3+

Akcja pod Arsenałem - opis sytuacji Akcja pod Arsenalem zwycięstwo czy porażka Buków - rozprawka Forma napisania jest dowolna , proszę jedynie o to żeby praca była w miarę dobra gdzieś tak na 3+...

Język polski

"Kamienie na szaniec"- Akcja pod arsenałem opis sytuacji.

"Kamienie na szaniec"- Akcja pod arsenałem opis sytuacji....

Język polski

akcja pod arsenałem - opis sytuacji Błagam napisze mi ktoś ? ;C oczywiscie akcja z "kamienie na szaniec"

akcja pod arsenałem - opis sytuacji Błagam napisze mi ktoś ? ;C oczywiscie akcja z "kamienie na szaniec"...

Język polski

Akcja pod Arsenałem - opis sytuacji.nie kopiować z neta !!!!

Akcja pod Arsenałem - opis sytuacji.nie kopiować z neta !!!!...

Język polski

Akcja pod Arsenałem - opis sytuacji.

Akcja pod Arsenałem była przygotowana niezwykle szybko, ale też z wielką rzetelnością i dokładnością, ponieważ błąd i wpadka nie wchodziły w grę, po prostu musiało się udać, przecież chodziło o Rudego. Akcją tą kierował jednak ...