Charakterystyka Adama Cisowskiego z książki szatan z siódmej klasy . Pomocy!!

Charakterystyka Adama Cisowskiego z książki szatan z siódmej klasy . Pomocy!!
Odpowiedź

Adam to bardzo bystry chłopiec, o nieprzeciętnej inteligencji. Jest  domyślny i spostrzegawczy. Z łatwością rozwiązuje zagadki. Jest bardzo odważny. Jest on również prawdomówny , odpowiedzialny i godny zaufania. Zawsze wesoły i uśmiechnięty. Wyróżnia go także przenikliwość umysłu, zdolność logicznego myślenia i wnioskowania. Chłopiec jest dobrze zbudowany i wysportowany.

Adam Cisowski miał 17 lat i chodził do VII klasy gimnazjum. Ojciec był lekarzem a matka zajmowała się domem. Mieszkał w Warszawie. Miał czworo rodzeństwa. Jego nauczycielem był profesor Paweł Gąsowski.Naszego bohatera charakteryzowała pękata postura. Miał brązowe oczy i rozczochraną fryzurę. Był bardzo silny. Na świat patrzył śmiałym, bystrym i przenikliwym spojrzeniem.Był zawsze żądny przygód. Jego inteligencja i spryt pozwalały wyjść z każdej opresji. Miał wielki talent detektywistyczny co głównie zawdzięczał swojej spostrzegawczości. Dzięki temu mógł przeżyć wiele wspaniałych przygód. Adam był obdarzony bardzo przenikliwym umysłem. Umiał łączyć kawałki wiadomości w jedną logiczną całość. Angażował się we wszystko całym sercem. Pomagał jak tylko mógł, nawet zarażając własne życie. Zawsze uparcie dążył do wyznaczonego celu, nigdy się nie poddawał. Za każdym razem wszystko musiał dokładnie przeanalizować. Chłopak zawsze był uczciwy. Nigdy nikogo nie okłamał, ponieważ sam nie znosił kłamstwa. Każdemu poświęcał swój wolny czas i nie odmawiał z błahego powodu. Ludzie mówili o nim szlachetny, dobry, miły... Poza tym odznaczał się skromnością. Swą pierwszą miłość traktowa bardzo poważnie, nigdy sobie z tego nie drwił i nie żartował. Zawsze wykazywał się dojrzałością w porównaniu do swoich rówieśników. Cechuje go równie pogoda ducha i zawsze uśmiechnięty wyraz twarzy. Wszyscy go za to uwielbiali.Adam szanował każdą osobę, nawet tą której nie lubił. Jednak szczególną sympatią darzył Wandzię. Można nawet powiedzieć, że się w niej podkochiwał. Zawsze by wobec niej miły i subtelny. Podziwiał jej fiołkowe oczy. Gdy coś uważał za niestosowne zawsze zwracał jej dyskretnie uwagę. Nigdy nie powiedział czegoś przykrego wprost. Bardzo się o nią troszczył. Starał się być opiekuńczy. O profesorze Gąsowskim miał bardzo pozytywne zdanie. Szanował go jak wszystkich i również darzył sympatią. Jedynie po cichu śmiał się z roztargnienia i dziwnych zachowań profesora.Adam Cisowski jest bardzo optymistyczną postacią. Jest bohaterem bardzo barwnym i pełnym radości. Uważam, że jest on jedną z najsympatyczniejszych postaci literackich. Na pewno każdy chciałby mieć takiego przyjaciela. Powinien stanowić wzór dla dzisiejszej młodzieży.Mam nadzieję że dobrze bo to samo miałam na lekcji :) 

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego z książki "Szatan z Siódmej klasy" Pomocy !!!!!

Charakterystyka Adama Cisowskiego z książki "Szatan z Siódmej klasy" Pomocy !!!!!...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego - głównego bohatera książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy"

Jedną z moich ulubionych książek jest powieść Kornela Makuszyńskiego pt.,,Szatan z siódmej klasy”. Głównym oraz tytułowym bohaterem tego utworu jest Adam Cisowski.

Chłopiec był uczniem siódmej klasy warszawskiego gimnazjum. ...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego

Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy". Chłopiec miał 17 lat. Był uczniem siódmej klasy w chłopięcym gimnazjum w Warszawie. Adam nosił przezwisko „szatan”. Ojciec, ...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowki to jeden z bohaterów książki Kornela Makuszyńskiego pt 'Szatan z siódmej klasy' Adam jest wyjątkowym chłopcem pochodzącym z Warszawy.Mieszka z mamą, tatą oraz 4 rodzeństwa. Bohater został nazwany 'szatanem', ponieważ charak...

Język polski

Charakterystyka Adasia Cisowskiego, głównego bohatera książki "Szatan z siódmej klasy"

Adaś Cisowski to główny bohater powieści K. Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Był on uczniem warszawskiego gimnazjum, chłopcem dobrze zbudowanym i silnym. Posiadał nieco rozmierzwioną czuprynę i śmiałe, przenikliwe spojrzenie...