Paczka rodzynek kosztuje x złotych. Paczka orzechów jest o 2 zł droższa. Trzy paczki rodzynek kosztują tyle samo, co dwie paczki orzechów.

Paczka rodzynek kosztuje x złotych. Paczka orzechów jest o 2 zł droższa. Trzy paczki rodzynek kosztują tyle samo, co dwie paczki orzechów.
Odpowiedź

x zł - cena 1 paczki rodzynek (x+2) zł - cena 1 paczki orzechów   3x zł - cena 3-ch paczek rodzynek 2(x+2) zł - cena 2-ch paczek orzechów   3x = 2(x+2) 3x = 2x + 4 3x-2x = 4 x = 4 zł --------- (x+2) zł = (4+2) zł = 6 zł ------------------------------   Cena jednej paczki rodzynek wynosi 4 zl Cena jednej paczki orzechów wynosi  6 zł

x - cena paczki rodzynek x+2 - cena paczki orzechów 3x - cena trzech paczek rodzynek 2(x+2) - cena dwóch paczek orzechów   3x=2(x+2) 3x=2x+4 x=4   4zł - cena paczki rodzynek 6zł- cena paczki orzechów   jakby coś to pisz ;)

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Napisz odpowiednie równania : Paczka rodzynek kosztuje x złotych. Paczka orzechów jest o 2 zł droższa. Trzy paczki rodzynek kosztują tyle samo, co dwie paczki orzechów. POPROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ DAJE NAJ :D

Napisz odpowiednie równania : Paczka rodzynek kosztuje x złotych. Paczka orzechów jest o 2 zł droższa. Trzy paczki rodzynek kosztują tyle samo, co dwie paczki orzechów. POPROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ DAJE NAJ :D...

Matematyka

Paczka rodzynek kosztuje x złotych.Paczka orzechów jest o 2zł droższa.Trzy paczki rodzynek kosztują tyle samo co dwie paczki orzechów

Paczka rodzynek kosztuje x złotych.Paczka orzechów jest o 2zł droższa.Trzy paczki rodzynek kosztują tyle samo co dwie paczki orzechów...

Matematyka

17 PUNKTÓW!!!!POMOCY NA JUTRO!!!!!! :((( NAPISZ ODPOWIEDNIE RÓWNANIA: a) Jaś łowi x okoni dwa razy więcej płotek niż okoni i jednego szczupaka razem 19 ryb. b)W klasie liczącej 27 uczniów jest x chłopców a dziewcząt jest o 5 więcej niż chłopców c)pacz

17 PUNKTÓW!!!!POMOCY NA JUTRO!!!!!! :((( NAPISZ ODPOWIEDNIE RÓWNANIA: a) Jaś łowi x okoni dwa razy więcej płotek niż okoni i jednego szczupaka razem 19 ryb. b)W klasie liczącej 27 uczniów jest x chłopców a dziewcząt jest o 5 więcej n...

Matematyka

Paczka rodzynek kosztuje x złotych, a paczka orzechów jest o 2 zł droższa. Trzy paczki rodzynek kosztują tyle sam co dwie paczki orzechów. Dajcie mi samo działanie bez wyniku

Paczka rodzynek kosztuje x złotych, a paczka orzechów jest o 2 zł droższa. Trzy paczki rodzynek kosztują tyle sam co dwie paczki orzechów. Dajcie mi samo działanie bez wyniku...