"12 prac Herkulesa" Agathy Christie

Streszczenie w punktach

1. Lwem z Nemei był pekińczyk August, który "odgrywał rolę" innych psów i pozwolił pannie Carnaby zdobyć pieniądze na leczenie siostry.

2. Hydra z powieści to plotki rozsiewane przez siostrę Harrison i mieszkańców miasta na temat doktora Oldfilda.

3. Łanią u Christie była Rosyjska tancerka, która rozkochała w sobie mechanika samochodowego, a potem bez słowa odjechała.

4. Dzikiem z "Erymentu" jest niebezpieczny morderca, który ukrył się w górskim hotelu, by zmienić wygląd, dzięki operacji plastycznej. Poirot zdemaskował mordercę.

5. Gazeta "X-....News" była czasopismem, które szkalowało znane osobistości. Poirot, chcąc uniknąć oczernienia żony premiera, wyszukał dublerkę, która udaje żonę premiera. Po ukazaniu się kompromitujących zdjęć podważono wiarygodność gazety, oraz żona premiera dostała odszkodowanie.

6. Ptakami stymfalijskimi okazały się panna Riee i jej córka Elsie, które wyłudzały pieniądze od bogatych mężczyzn, rzekomo na ratowanie pięknej Elsie przed więzieniem.

7. Bykiem kreteńskim w kryminale jest admirał Chandler, który w zemście za niewierność żony, doprowadził do jej śmierci, a później podając synowi wyciąg z bielunia chciał doprowadzić do jego szaleństwa.

8. Klaczami w historii Christie były rzekome córki generała Granta, które razem z nim handlowały narkotykami.

9. Historia o przemycaniu dzieł sztuki, w której wykorzystywano kilkunastoletnią dziewczynkę, pod którą podszyła się kobieta, aby nielegalnie wywieść obraz Rubbensa do Francji.

10. Poirotowi udaje się wyciągnąć ze szpon sekty przyjaciółkę panny Carnaby. Doktor Andersen - przywódca sekty - podawał narkotyki członkom sekty, później namawiając ich do sporządzenia testamentów, by w końcu zarazić ich chorobotwórczymi bakteriami.

11. U Christie jabłkami Hesperydy był kielich wart 30 tys. który został skradziony. złodziej oddał go swojej siostrze - zakonnicy - która oddała go do kościoła. Poirot odnalazł kielich w kościele. Oddając go w ręce właściciela ten zapytał, czy chce zapłatę za odnalezienie, ale Poirot powiedział, że chce, tylko aby ten kielich wrócił do kościoła i właśnie tak się stało.

12. Pojmanie Cerbera - Piekło to nazwa lokalu, w którym od dawna przemycano narkotyki oraz skradzioną biżuterię. Dzięki pomocy Poirota policji udało się rozbić przemytniczą szajkę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

potrzeba mi planu wydarzeń z lektury agathy christie dwanascie prac herkulesa

potrzeba mi planu wydarzeń z lektury agathy christie dwanascie prac herkulesa...

Język polski

Streszczenie "Dwunastu prac Herkulesa" Agathy Christie.

1.LEW Z NEMEI
Sprawa dotyczyła zaginionego pekińczyka (psa). Do Herkulesa Poirot przyszedł Joseph Hoggin. Chodziło to że pani do towarzystwa(panna Carnaby) żony Hoggina wyszła z psem(nazywał się Shan Tung) na spacer. Zobaczyła dziecko ...