"12 prac Herkulesa" Agathy Christie

Streszczenie w punktach

1. Lwem z Nemei był pekińczyk August, który "odgrywał rolę" innych psów i pozwolił pannie Carnaby zdobyć pieniądze na leczenie siostry.

2. Hydra z powieści to plotki rozsiewane przez siostrę Harrison i mieszkańców miasta na temat doktora Oldfilda.

3. Łanią u Christie była Rosyjska tancerka, która rozkochała w sobie mechanika samochodowego, a potem bez słowa odjechała.

4. Dzikiem z "Erymentu" jest niebezpieczny morderca, który ukrył się w górskim hotelu, by zmienić wygląd, dzięki operacji plastycznej. Poirot zdemaskował mordercę.

5. Gazeta "X-....News" była czasopismem, które szkalowało znane osobistości. Poirot, chcąc uniknąć oczernienia żony premiera, wyszukał dublerkę, która udaje żonę premiera. Po ukazaniu się kompromitujących zdjęć podważono wiarygodność gazety, oraz żona premiera dostała odszkodowanie.

6. Ptakami stymfalijskimi okazały się panna Riee i jej córka Elsie, które wyłudzały pieniądze od bogatych mężczyzn, rzekomo na ratowanie pięknej Elsie przed więzieniem.

7. Bykiem kreteńskim w kryminale jest admirał Chandler, który w zemście za niewierność żony, doprowadził do jej śmierci, a później podając synowi wyciąg z bielunia chciał doprowadzić do jego szaleństwa.

8. Klaczami w historii Christie były rzekome córki generała Granta, które razem z nim handlowały narkotykami.

9. Historia o przemycaniu dzieł sztuki, w której wykorzystywano kilkunastoletnią dziewczynkę, pod którą podszyła się kobieta, aby nielegalnie wywieść obraz Rubbensa do Francji.

10. Poirotowi udaje się wyciągnąć ze szpon sekty przyjaciółkę panny Carnaby. Doktor Andersen - przywódca sekty - podawał narkotyki członkom sekty, później namawiając ich do sporządzenia testamentów, by w końcu zarazić ich chorobotwórczymi bakteriami.

11. U Christie jabłkami Hesperydy był kielich wart 30 tys. który został skradziony. złodziej oddał go swojej siostrze - zakonnicy - która oddała go do kościoła. Poirot odnalazł kielich w kościele. Oddając go w ręce właściciela ten zapytał, czy chce zapłatę za odnalezienie, ale Poirot powiedział, że chce, tylko aby ten kielich wrócił do kościoła i właśnie tak się stało.

12. Pojmanie Cerbera - Piekło to nazwa lokalu, w którym od dawna przemycano narkotyki oraz skradzioną biżuterię. Dzięki pomocy Poirota policji udało się rozbić przemytniczą szajkę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

zrób krzyżówkę z hasłem Hesperydy z książki 12 prac Herkulesa "Agathy Christie" praca 11 proszę na jutro pilnie !!!!!!!!!!!

zrób krzyżówkę z hasłem Hesperydy z książki 12 prac Herkulesa "Agathy Christie" praca 11 proszę na jutro pilnie !!!!!!!!!!!...

Język polski

Podaj 3argumenty dlaczego warto przeczytac książke pt.dwanascie prac herkulesa agathy christie

Podaj 3argumenty dlaczego warto przeczytac książke pt.dwanascie prac herkulesa agathy christie...

Język polski

Wypisz mityczne aluzje z "12 prac Herkulesa" Agathy Christie.

Wypisz mityczne aluzje z "12 prac Herkulesa" Agathy Christie....

Język polski

Streszczenie "Schwytanie byka kreteńskiego" z książki "dwanaście prac Herkulesa" Agathy Christie. Potrzebne na jutro. Za najlepszą odpowiedź daję naj. I proszę żeby nie było to za krótkie.

Streszczenie "Schwytanie byka kreteńskiego" z książki "dwanaście prac Herkulesa" Agathy Christie. Potrzebne na jutro. Za najlepszą odpowiedź daję naj. I proszę żeby nie było to za krótkie....

Język polski

przygotuj zestaw zagadek dotyczących treści książki 12 prac herkulesa Agathy Christie (Lektura)

przygotuj zestaw zagadek dotyczących treści książki 12 prac herkulesa Agathy Christie (Lektura)...

Język polski

Streszczenie 12 prac Herkulesa" Agathy Christie.

Streszczenie 12 prac Herkulesa" Agathy Christie....