cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12zł dwie czekolady i sześć batonów kosztuje 9zł 20 gr co jest droższe czekolada czy baton ? i o ile . proszę o rozwiązanie ..

cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12zł dwie czekolady i sześć batonów kosztuje 9zł 20 gr co jest droższe czekolada czy baton ? i o ile . proszę o rozwiązanie ..
Odpowiedź

x-cena czekolady y-cena batona   {4x+4y=12 {2x+6y=9,2  |*10   {4x+4y=12    |*(-5) {20x+60y=92   {-20x-20y=-60 {20x+60y=92 _____________ 40y=32 y=32/40=4/5=0,8   {y=0,8 {4x+4y=12   {y=0,8 {4x+4*0,8=12   {y=0,8 {4x+3,2=12   {y=0,8 4x=8,8   {x=2,2    >cena 1 czekolady {y=0,8    >cena 1 batona   Czekolada jest droższa o 1,4zł.  

b - cena batona c - cena czekolady   4c + 4b = 12 zł 2c + 6b = 9,20 zł  I*(-2)   4c + 4b = 12 zł -4c -12b = -18,40 zł ------------------------  dodajemy stronami:   -8b = -6,40 zł  /:(-8) b = 0,80 zł =========== 2c = 9,20 - 6b = 9,20 - 6* 0,80 = 4,4 2c = 4,4 zł  /:2 c = 2,2 zł ========= Odp.Droższa jest czekolada(o 1,40 zł).     

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12zł dwie czekolady i sześć batonów kosztuje 9zł 20 gr co jest droższe czekolada czy baton ? i o ile . Proszę też o rozwiązanie.

cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12zł dwie czekolady i sześć batonów kosztuje 9zł 20 gr co jest droższe czekolada czy baton ? i o ile . Proszę też o rozwiązanie....