Charakterystyka Róży "Mały Książe".

Krzak róży wykiełkował w ciągu dnia z ziarna przyniesionego nie wiadomo skąd. Przygotowywała sie powoli, starannie dobierała barwy, dopasowywała płatki jeden do drugiego, ponieważ pragnęła pokazać się w całej swojej okazałości. Pewnego ranka dokładnie o wschodzie słońca ukazała Małemu Księciu całą swą niezwykłość. "Ona jest taka słaba. I taka naiwna. Ma cztery nic nie warte kolce dla obrony przed całym światem".

Bohaterka posiadała cechy typowe dla kobiety, jest ona przykładem delikatnej, a zarazem uwodzicielskiej oraz wymagającej. "Ten kwiat był bardzo skomplikowany". Róża myślała, że jest jedyna w swoim rodzaju i może dlatego dążyła do tego, aby Mały Książę poświęcał jej jak najwięcej czasu. "A ja musiałbym udawać, że ją pielęgnuje, bo w przeciwnym razie umarłaby rzeczywiście, aby mnie tym upokorzyć...".

Chociaż byłą ona zapatrzona w siebie, dumna i kapryśna to pod jej kolcami znajdowały się prawdziwe uczucia. Pokochała Małego Księcia, lecz bała się do tego przyznać. Dopiero gdy chłopiec odchodził od niej zdołała się odważyć i powiedziała mu co tak naprawdę czuje. "Ależ tak ja Cię kocham. Nie wiedziałeś o tym z mojej winy...". Nigdy nie chciała, aby Książę zobaczył, że płacze, bo była przecież taka dumna.

Mały Książę także pokochał swoją różę, uważał, że posiada ona wartości, której nie mają inne zwykłe kwiaty. Była ona dla niego jedyna na świecie. Powrócił do niej, aby ją pielęgnować i być z nią szczęśliwym.

"WIESZ...MOJA RÓŻA...JESTEM ZA NIĄ ODPOWIEDZIALNY."

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Mały Książe - "To naprawdę bohater niezwykły” - chłopiec czy mężczyzna? Charakterystyka z elementami rozprawki.

„Zawsze ulega się urokowi tajemnicy”. I tak też dzieje się w przypadku Małego Księcia- tytułowego bohatera książki Antoine de Saint - Exupery. To, pozornie, mały chłopiec
o kręconych, jasnych włosach, sympatycznej twarzy oraz kr...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia.

Wielu spośród bohaterów literackich często zostaje przez nas bardzo dobrze zapamiętanych. Powodem, dla którego staramy się o nich nie zapomnieć jest to, że posiadają cechy, które bardzo nam imponują i sprawiają, że chcemy być tacy jak...

Język polski

Rozprawka , charkterystyka i inne .

Rozprawka :Bez przyjaźni nie ma życia .
Łacińskie przysłowie głosi : "Bez przyjaźni nie ma życia " Czy to prawda ? Czy ludzie w XXI wieku nie potrzebna jest przyjaźń , w swym ciężkim i zabieganym życiu ??
Na postawie ba...