opis koniczyny polnej

opis koniczyny polnej
Odpowiedź

PokrójRoślina rozesłana lub wzniesiona, cała kosmato owłosiona. Wysokość 5–30 (40) cm.LiścieTrzylistkowe. Prawie całobrzegie listki, 2–8 krotnie dłuższe niż szersze, drobno ząbkowane.KwiatyKwiaty motylkowe zebrane w liczne, walcowate, gęsto owłosione główki o długości 1–2 cm. Brak przysadek. Rurka kielicha z zewnątrz gęsto owłosiona, wewnątrz naga. Korona kwiatów początkowo biała, potem różowa. Koniczyna polna (Trifolium arvense L.) – gatunek rośliny z rodziny bobowatych. Występuje w całej Europie, na znacznych obszarach Azji, w Afryce Północnej i Makaronezji, rozprzestrzenił się także naAzorach, w Australii, Ameryce Północnej i na Hawajach. W Polsce dość pospolity na całym niżu i w niższych położeniach górskich.

Koniczyna polna (Trifolium arvense) jest gatunkiem uznawanym za chwast segetalny. Może występować w formie rocznej lub wieloletniej.Cechy charakterystyczne i wykorzystanieŁodygi koniczyny polnej są kosmate, rozesłane lub wzniesione i osiągają wysokość 5-40 cm. Jej liście są równowąskopodługowate i drobno ząbkowane. Kwiatostany są liczne, rozmieszczone pojedynczo na gałązkach oraz mają walcowaty kształt i długość 1-2 cm. Korona kwiatu jest różowawa, kwiaty są żółte, a po przekwitnięciu ulegają zbrunatnieniu. Jej owocem jest jednonasienny strąk, a nasiona mają kolor żółty.

Dodaj swoją odpowiedź
Przyroda

opis koniczyny polnej

opis koniczyny polnej...

Język polski

Pozytywizm

Pozytywizm.
Pozytywizm - ideologia, praktyka, literatura. 1) Pozytywizm (od łac. positivos - oparty uzasadniony) potężny prąd kulturowy, który rozwinął się w II poł. XIX w. najpierw w Anglii i we Francji, a później w innych krajach eu...