Niskie zasolenie Bałtyku spowodowane jest względnie niskimi temperaturami i związanym z tym mniejszym tempem parowania wody w obszarze szerokości geograficznych akwenu.
Zasolenie Morza Bałtyckiego zależy od miejsca na Morzu. Im bliżej Oceanu Atlantyckiego tym zasolenie jest większe (np. Cieśnina Skagerrak, Kattegat). Im dalej od oceanu tym zasolenie jest coraz mniejsze. Zasolenie zależy również od ilości parowania wody w morzu, im większe tym zasolenie jest również większe, gdy parowanie jest małe wówczas woda jest mniej słona.
1 Od czego zależy zasolenie morza ? 2 Znaczenie w gospodarce morza Bałtyckiego ?
1 Od czego zależy zasolenie morza ? 2 Znaczenie w gospodarce morza Bałtyckiego ?...
Charakterystyka Morza Bałtyckiego
1. GENEZA BAŁTYKU
Nazwa Bałtyk (Mare Balticum) przyjęta się w XI wieku i pochodzi prawdopodobnie od starosłowiańskiego słowa blato, oznaczającego wielką, słoną wodę.
Na powstanie Bałtyku decydujący wpływ wywarł...
Wody Polski
Wody w Polsce
Spis treści
1. Sieć Rzeczna
2. Jeziora
3. Sztuczne zbiorniki wodne
4. Kanały Rzeczne
5. Bagna i mokradła
6. Wody podziemne (Mineralne)
7. Morze Bałtyckie
8. Deficyt wód
Niemal cały obszar...
Bałtyk - eutrofizacja.
Ogólna charakterystyka zbiorników wodnych
Jednym z podstawowych elementów ochrony środowiska jest ochrona wód, a w tym także wód morskich przed zanieczyszczeniem.
Morza od zawsze były zaśmiecane i zanieczyszczane przez ludzi mi...
Zanieczyszczenie Bałtyku
Według realistycznych przewidywań, jeśli nie nastąpi zasadnicza zmiana obserwowanych od wielu lat tendencji, za 30 do 50 lat Bałtyk stać się może morzem martwym. A co oznacza zniszczenie życia w morzu, u którego wybrzeży żyjemy, trudno s...